Nagyon jó szórakozást nyújt ez a játék, de van egy javaslatom. Ezek a fejecskék fagolyókból készültek, ami pl. a kertben nem jelenthet gondot, de a lakásban a balesetveszélyessége miatt én inkább ping-pong labdákra vagy polyfoam labdákra javaslom a cseréjét. Az sokkal könnyebb, és nem koppan akkorát, így nem tör össze semmit.
Hogy tudd tárolni a fejecskéket, egy tojásdoboz megfelelő lehet. Hogy a szórakozásnak az elejét vegyük fessétek meg a tojástartót, a gyerekek ezt biztosan élvezni fogják. Lehet festeni rá különböző mintákat, de célszerű a lyukakat olyan színűre festeni, amilyen a sapijuk, így meglesz mindegyiknek a helye.
Következő lépésként fess a golyónak arcot. Ahogy írtam, inkább ping-pong labdát vagy polyfoam golyót használj a fagolyó helyett.
Készítsd el a sapikat. Először papírból készítsd el a mintát, a golyó kerületére mérve, majd a kapott háromszöget fektesd a filc anyagra és ragaszd vagy varrd össze a sapikat.
Ragaszd a sapikat a golyókra.
Állítsd össze a katapultot. Fogj egy darab lapos fadarabot. Egy kisebbet ragassz pár centivel az aljára a képen látható módon. Egy gumialátétet pedig a másik oldal másik végére.
Mehet rá a fejecske.....
Üss rá a másik oldalára....
És már röpül is a fejecske.
És hogy még izgalamsabb legyen a játék, itt a szabály:
Próbáljátok meg az azonos színű sapis fejecskét az azonos színű helyre ütni a tojástartóba. Az kap pontot, akinek sikerül. Ha tehát egy piros sapis következik, azt a piros helyre kell ütni. Ha a sárgába vagy a zöldbe landol, akkor nem jár pont.
Jó szórakozást!